Wydłużony czas realizacji: 3-4 dni robocze

w dniach 6.06.2024 - 23.06.2024 (okres urlopowy)

Dziękujemy za wyrozumiałość ;-)

fx-phone
 
Masz Pytania? Napisz do nas: info@naturalissa.pl                                 
 
 

 

Ekstrakt z Lukrecji - suchy 15% kwasu glicyryzynowego

Dostępność: średnia ilość
Cena brutto: 9,00 zł 9.00
Cena netto: 7,32 zł

ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Naturalissa
Kod produktu: ELUK-231

Opis

Wstęp

Działanie Ekstraktu z Lukrecji

Wskazania

Zastosowanie

DLA DOCIEKLIWYCH   

 

 

Ekstrakt z lukrecji to składnik o silnym działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym, zalecany w stanach zapalnych towarzyszących problemom skórnym takim jak dermatozy, egzemy, świąd, podrażnienia, wszystkie formy trądziku łącznie z trądzikiem różowatym.

Jeden z głównych składników ekstraktu z lukrecji  - kwas glicyryzynowy wywołuje efekt podobny do działania kortyzonu (blokuje  aktywność prostaglandyn i leukotrienów) skutecznie łagodząc stany zapalne skóry, a 2% dodatek kwasu  istotnie zwiększa działanie kortykosteroidów.

Ekstrakt wykazuje silne działanie antybakteryjne, szczególnie w stosunku do Staphylococcus aureus oraz Propionibacterium acnes, dodatkowo zmniejsza przetłuszczanie skóry, dlatego jest doskonałym składnikiem wszystkich kosmetyków do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej - szczególnie postaci grudkowo-krostkowej. Dzięki działaniu przeciwwirusowemu, ekstrakt jest skuteczny w walce z wirusem opryszczki.


Glicyryzyna, zawarta w ekstrakcie z lukrecji, ma zdolność wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku, dlatego ekstrakt z lukrecji jest doskonałym dodatkiem do kosmetyków dla każdego rodzaju cery odwodnionej,  szczególnie w połączeniu z innymi składnikami nawilżającymi, a zawatość fitoestrogenów w ekstrakcie czyni go skutecznym składnikiem formulacji dla cery dojrzałej.


Ekstrakt ma działanie depigmentacyjne, które zawdzięcza obecności glabrydyny składnika blokującego  tyrozynazę enzymu odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień. W badaniach potwierdzono jej, porównywalne do hydrochinonu, działanie wybielające, bez efektu cytotoksycznego.

 

Działanie Ekstraktu z Lukrecji:

 • Silnie łagodzące szczególnie w połączeniu z alantoiną;

 • Przeciwzapalne, przeciwalergiczne;

 • Zdecydowanie zmniejsza zaczerwienienia różnego pochodzenia w tym związane z trądzikiem różowatym czy spowodowane nadmierną ekspozycją na promienie UV;

 • Wykazuje  działanie  przeciwstarzeniowe dzięki zawartości fitestrogenów;

 • Wybielające porównywalne z hydrochinonem;

 • Silne działanie antybakteryjne oraz przeciwwirusowe, słabsze przeciwgrzybiczne;

 • Zmniejsza wydzielanie sebum;

 • Silny antyoksydacyjne porównywalne z syntetycznym BHT;

 • Chroni przed promieniowaniem UV;

 • Przeciwpróchnicze - wykazuje dużą aktywność wobec Streptococcus mutans, bakterii odpowiedzialnej między innymi za próchnicę zębów.


Wskazania:

 • Każdy rodzaj cery odwodnionej;

 • Cera starzejąca się;

 • Cera naczynkowa;

 • Podrażnienia, także po stosowaniu kwasów, retinoidów i rollera;

 • Zaczerwienia popodrażnieniowe,  posłoneczne, związane z trądzikiem różowatym;

 • Przebarwienia, nadmierna pigmentacja;

 • Cera trądzikowa w tym trądzik różowaty;

 • Dermatozy, egzemy, alergie skórne, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry;

 • Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej;

 • Spierzchnięte, czerwone dłonie - szczególnie w połączeniu z niacynamidem;

 • Opryszczka.


Zastosowanie:


 • Kremy, sera, toniki do twarzy i ciała;

 • Jako skuteczny antyoksydant zamiast syntetycznych antyutleniaczy;

 • Kremy wybielające;

 • Dodatek do past do zębów;

 • Preparaty wyszczuplające;

 • Kremy do rąk.

 


DLA DOCIEKLIWYCH

Ektrakt z lukrecji  zawiera dużą ilość saponin trójterpenowych – do 15%,  głównie glicyryzynę,  izoflawony liquirytygeninę i liquirytynę, chalkon izoliquirytygeniny, izoliquirytynę, kumaryny, fitosterole (stigmasterol i beta-sitosterol), cukrowce (mannitol, glukoza, skrobia, sacharoza), garbniki, kwasy (likwirowy, jabłkowy), wit. C, aminokwasy, żywice, sole mineralne.

Słodki smak nadają ekstraktowi  cukrowce oraz glicyryzyna.

 
Działanie przeciwzapalne i łagodzące


Lukrecja jest substancją zawierającą naturalne sterydy o właściwościach podobnych do kortyzonu – przyjmowana wewnętrznie podnosi ciśnienie krwi i zatrzymuje płyny ustrojowe.

Bardzo efektywne działanie łagodzące ekstraktu z lukrecji zostało potwierdzone wieloma badaniami. W jednym z nich - w podwójnej ślepej próbie, przeprowadzonej na 2 grupach, liczących każdorazowo 30 ochotników, obserwowano przez dwa tygodnie wpływ 1% i 2 % roztworu ekstraktu z lukrecji na atopowe zapalenie skóry. Rezultaty pokazały, że 2% roztwór był bardzo efektywny w redukowaniu objawów rumienia, obrzęku i świądu. Konkludując, badacze stwierdzili jego wysoką przydatność w leczeniu atopowego zapalenia skóry.

 
Działanie depigmentacyjne

Glabrydyna, główny składnik wodnorozpuszczalnej  frakcji lukrecji, ma zdolność blokowania procesu zapalnego i enzymu tyrozynazy, odpowiedzialnego za proces melanogenezy, co  potwierdzono prowadząc badania na kulturach komórek czerniaka. Działanie ekstraktu porównywane jest do efektywności hydrochinonu, przy czym lukrecja nie wywołuje efektu cytotoksycznego. Dodatkowo, surowiec ma właściwości przeciwzapalne i przyspieszające gojenie.

W badaniu przeprowadzonym z udziałem grupy 40 kobiet w wieku od 18 do 40 lat badano właściwości wybielające lukrecji.
Krem zawierający ekstrakt, nakładany był 2 razy dziennie na jedną stronę twarzy i porównywany z placebo nakładanym na druga stronę. Badanie trwało 4 tygodnie i wyłączono z niego uczestniczki będące w ciąży, w trakcie terapii hormonalnej i osoby z ostudą. W trakcie kuracji zabronione było opalanie się i solarium, a uczestniczki były zachęcane do używania filtrów przeciwsłonecznych.
W rezultacie, 80 % osób biorących udział w badaniu, zareagowało bardzo dobrze na kurację kremem z ekstraktem – stan skóry praktycznie nie pozwalał na rozróżnienie miejsc z przebarwieniami przed kuracją a zdrową skórą bez przebarwień.
Pozostali pacjenci zareagowali w stopniu dobrym do średniego, przebarwienia zostały usunięte tylko częściowo.
 
Działanie antyoksydacyjne
W innym badaniu sproszkowane kłącze lukrecji ekstrahowano metanolem. Otrzymany ekstrakt testowano na jego aktywność antyoksydacyjną w stężeniu 0,1 %,  0,5 % , 1,0 % i 2 %  w formulacji emulsyjnej w porównaniu z  antyutleniaczami syntetycznymi.
Po każdym okresie kontrolnym ( 2 tygodnie, 1, 2 i 3 miesiące ) badano postępującą oksydację jednego ze  składników kremu. Po każdym okresie potencjał antyoksydacyny ekstraktu był większy, niż dwóch innych syntetycznych antyoksydantów we wszystkich ich koncentracjach.
To sugeruje, że ekstrakt, szczególnie w koncentracjach 0,5 % i 1 %, jest bardzo efektywnym surowcem do ochrony substancji łatwo oksydujących.

 
Niwelowanie tkanki tłuszczowej

Jeden ze składników ekstraktu - kwas glicyretynowy blokuje dehydrogenazę 11-beta hydroksysteroidów ( HSD11B ), dzięki czemu zmniejsza się dostępność kortyzolu dla komórek tłuszczowych  składnika biorącego udział w rozmieszczeniu i magazynowaniu tkanki tłuszczowej w organizmie .
Grupa kobiet o normalnym BMI , stosująca krem zawierający 2,5 % kwasu glicyretynowego po miesiącu stosowania zanotowała istotne zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej w obrębie ud, co sugeruje, iż ekstrakt z lukrecji może być skutecznie użyty do redukcji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Bibliografia :
http://tinyurl.com/ytnulp
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...ool=pubmed_docsum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16437747?dopt=Abstract
http://www.nwww.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15894038
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14730371?dopt=Abstract
http://www.scf-online.com/english/38_e/naturalactives38_e.htm
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12637783
Elżbieta Hołderna-Kędzia, Bogdan Kędzia, Alina Mścisz Investigations of plant extracts with high antibiotic activity

Dane techniczne

Skład INCI Glycyrrhiza Glabra L. 15 % kwasu glicyryzynowego
. Ekstrakt pochodzi od europejskiego producenta, posiada europejski certyfikat jakośći - do farmacji, kosmetyki, przemysłu spożywczego
Ciężar właściwy/nasypowy 0,5 g / ml
Zalecane stężenie 0,5 – 2 %
Właściwości fizyczne drobny, brązowy proszek
. zapach charakterystyczny, słodki
Przechowywanie w temp. pokojowej w szczelnie zamkniętych pojemnikach

Opinie o produkcie (3)

23 listopada 2010

Jak dla mnie rewelacja!Dodany do delikatnego kremu np.Humektanu świetnie sobie radzi z silnie podrażnioną skórą a na typową wysypkę alergiczną dodaję go do clotrimazolu i już po 30 min można zauważyć jego cudowne działanie.Gorąco polecam:-)

12 lutego 2011

Super! Zwalczył u mnie trądzik różowaty, jak i taki zwykły trądzik. Dodany do serum z kompleksem na naczynka łagodzi zaczerwienia.

20 maja 2012

Rewelacja!! Z ekstraktu zrobiłam miksturę do picia. Po tygodniu się rozchorowałam i wypryszczyło mnie jak nigdy w życiu, w ten sposób ekstrakt wyleczył mi wieloletnie przewlekłe zapalenie migdałów, z którym antybiotyki sobie nie radziły- a co się z tym wiąże wszelkie wypryski. Uwaga, lukrecja wypłukuje potas

Inni Klienci wybrali również:
Koenzym Q 10 - ochrona przed fotostarzeniem
Koenzym Q 10 - ochrona przed fotostarzeniem

9,50 zł

7,72 zł

Kompleks Do Skóry Tłustej
Kompleks Do Skóry Tłustej

13,00 zł

10,57 zł

Hydrolat Oczarowy
Hydrolat Oczarowy

6,80 zł

5,53 zł

Hydrolat z Dzikiej Malwy
Hydrolat z Dzikiej Malwy

6,00 zł

4,88 zł

Kwas Fitowy - Phytic Acid - 50% - zwalcza przebarwienia
Kwas Fitowy - Phytic Acid - 50% - zwalcza przebarwienia

18,50 zł

15,04 zł

szt.
KORUND KOSMETYCZNY
KORUND KOSMETYCZNY

5,30 zł

4,31 zł

szt.

                                                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                     

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl