fx-phone
 
Masz Pytania? Napisz do nas: info@naturalissa.pl                                 
 
 

 

Jak dbać o cerę dojrzałą?
Jak dbać o cerę dojrzałą?

 

Jak dbać o cerę dojrzałą?

 

Spis treści

Cera dojrzała - charakterystyka

Jak dbać o cerę dojrzałą

Cera dojrzała kosmetyki

Cera dojrzała składniki aktywne

Cera dojrzała pielęgnacja i zabiegi 

 

 

Cera dojrzała - charakterystyka

 

Po trzydziestce nasza skóra zaczyna się zmieniać… i nie chodzi tylko o sam wygląd, bo ten jest w głównej mierze efektem zmian zachodzących wewnątrz skóry, w jej głębszych warstwach. Zmniejsza się produkcja naturalnego kolagenu, kwasu hialuronowego, osłabiają się mięśnie twarzy, ogółem wszystko to, co w środku, zaczyna ulegać degradacji. 

W wyniku zmian wewnątrz, zaczynają pojawiać się objawy takie, jak:

 • Zmarszczki;

 • Bruzdy;

 • Cieńsza skóra;

 • Odwodnienie;

 • Wiotczenie skóry;

 • Przebarwienia;

 • Zmniejszenie napięcia i elastyczności;

 • Utrata blasku.

Te wszystkie rzeczy zazwyczaj, ze względu na obowiązujące kanony piękna, uznajemy za nieestetyczne, niepożądane i są one powodem frustracji. Jeśli mam być szczera, nie do końca to rozumiem, bo wydaje mi się, że każdy wiek ma swoje prawa i nawet zmarszczki mogą być ładne, a usilne dążenie za sztucznie wygenerowanymi, nie wiadomo, przez kogo stworzonymi kanonami, jest bezcelowe… niemniej jestem w stanie zrozumieć, że dla każdy ma prawo do decydowania o tym, co dla niego jest piękne, a co nie i czego chciałby uniknąć…

 

Jak dbać o cerę dojrzałą

 

Każda skóra, choćbyśmy na rzęsach stawały, będzie się starzeć, a co za tym idzie transformować, zmieniać swoją strukturę i wymagać innego traktowania. Po trzydziestce należy sięgnąć po kremy przecizmarszczkowe. Jest to jeden z ważniejszych elementów, ponieważ produkty takie zawierają odpowiednie stężenia składników odpowiedzialnych za zapobieganie zmarszczkom, wysuszaniu, wspomaganie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

A zasadniczo najważniejsze po trzydziestym roku życia jest to, żeby przykładać jeszcze większą wagę do regularnego nawilżania, dbania o zawartość kolagenu i elastyny w wewnętrznych warstwach skóry. Przydatne będą też sera punktowe na zmarszczki, koenzym Q10 czy peptydy, wspomagające przenikanie składników aktywnych, dzięki czemu zapobiegają starzeniu się skóry od środka. 

Oczywiście, poza samym faktem istnienia, odczuwania i okazywania emocji oraz stresu, główną przyczyną starzenia skóry jest fotostarzenie, czyli, jak nazwa wskazuje, wynikające z wpływu promieniowania UV. Dlatego jeśli dotychczas podchodziłaś z lekką ręką do tematu kremów z filtrem, postaraj się zmienić podejście… bez tego po prostu się nie obędzie…

Istotnym elementem jest też wykonywanie regularnych peelingów. Pocieszające jest to, że ta rutyna nie zmieni się na przestrzeni kolejnych trzech dekad. Przestrzegaj tych zasad przez cały okres wieku średniego. 

 

Cera dojrzała kosmetyki

 

Pozorny problem z opieką nad cerą dojrzałą wynika z faktu, iż nie ma ona związku z typem cery. Starzeje się każda cera, czy to sucha, tłusta, normalna i mieszana… Dlatego należy podtrzymywać dotychczasową pielęgnację dobraną do typu cery, a ponadto dodać do niej produkty, zawierające składniki dopasowane do potrzeb skóry dojrzałej. 

Podstawą pielęgnacji jest oczyszczanie skóry, więc powinnaś zaopatrzyć się w żel lub piankę do mycia buzi, a także, jeśli stosujesz na co dzień makijaż - płyn do demakijażu, np. płyn micelarny. Kolejnym, nieobowiązkowym, choć przydatnym dla Twojego typu cery kosmetykiem będzie tonik. Po oczyszczeniu i stonizowaniu skóry, przyjdzie czas na docelowe jej wypielęgnowanie. Do tego przyda się serum oraz dwa kremy - na noc i na dzień.

 

Cera dojrzała składniki aktywne

 

Jak wspomniałam, dobór składników aktywnych jest najistotniejszy, oto kilka najważniejszych:

 

Cera dojrzała pielęgnacja i zabiegi

Oczywiście, sposobów na obchodzenie się ze skórą dojrzałą jest wiele i zależy to w głównej mierze od tego, jaki efekt chciałabyś osiągnąć. Czy oznaki starzenia są dla Ciebie normalnym elementem istnienia, wynikającym z wieku i przemianą, w którą nie należy nadmiernie ingerować? A może jednak zależy Ci na tym, by jak najdłużej odwlekać procesy starzenia albo wręcz podejmować działania, by je wyeliminować…? 

W zależności od tego, co jest Twoim celem, możesz zdecydować się na różne działania. Nie powiem, że jesteś w stanie zastąpić rzeczywiście ingerujące zabiegi medycyny estetycznej kosmetykami, bo to po prostu nierealne, nóż to nóż, strzykawka to strzykawka, nić to nić, a krem pozostaje kremem. Dlatego nie powiem, że jesteś w stanie jakimkolwiek mazidłem zneutralizować wszelkie oznaki starzenia, usunąć chomiki i zrobić permanentny lifting… 

Jeśli jednak zależy Ci na tym, by odwlec w czasie lub po prostu zminimalizować oznaki starzenia, możesz spróbować z zabiegami, takimi jak:

 • Zabiegi z użyciem kwasów kosmetycznych;

 • Sonoforeza;

 • Mikrodermabrazja;

 • Masaż liftingujący;

 • Masaż z użyciem np. kamieni Gua Sha;

 • Zabiegi z użyciem laserów, tzw. Fotoodmładzające.

Natomiast, proszę, podchodź do tego z rozsądkiem… Przeczytaj najpierw, jak wygląda dany zabieg, na czym polega, jakie są potencjalne skutki uboczne, jakie są opinie, w szczególności te negatywne, sprawdź lekarza, do którego się udasz. Ingerencja w skórę wykonywana w ramach szeroko rozumianej medycyny estetycznej czy usług kosmetycznych, wydaje się być prosta, bezpieczna i nieszkodliwa.

Problem w tym, że to cały czas ingerencja w nasz organizm, który mamy tylko jeden, tym bardziej, gdy działania dotyczą twarzy i ciężko będzie ją zakryć, gdy coś pójdzie nie tak. Chęć dbania o siebie jest godna podziwu, ale naprawdę - nie za wszelką cenę, na siłę i aby było. Wygląd nie jest wart tego, by narażać życie, więc nie można ciąć kosztów na bezpieczeństwie i higienie wykonywanych zabiegów, doborze odpowiedniego specjalisty itd. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl