fx-phone
 
Masz Pytania? Napisz do nas: info@naturalissa.pl                                 
 
 

 

Składniki aktywne dla cery tłustej
Składniki aktywne dla cery tłustej

Składniki aktywne dla cery tłustej

Wstęp

W jakich kosmetykach znaleźć składniki aktywne?

Najlepsze składniki dla cery tłustej

Jak stosować składniki aktywne dla cery tłustej?

Jak łączyć składniki aktywne dla cery tłustej?

 

Czym cechuje się cera tłusta wyjaśniłam w linkowanym artykule. Jeśli go przeczytałaś i masz pewność, że Twój typ cery to właśnie cera tłusta, możesz zastanawiać się, jakie składniki aktywne, czyli substancje czynne, skoncentrowane na osiągnięcie konkretnych efektów w pielęgnacji, będą dla Ciebie najlepsze. Oczywiście, część wskazówek zawarłam w poprzednim tekście, ale dzisiaj zbiorę je w jedną listę, żeby ułatwić Ci życie odrobinę bardziej.

Przede wszystkim, musisz pamiętać, że cera tłusta jest bardzo wymagająca, bo głównym problemem jest nakładająca się na siebie spirala nieszczęść, czytaj niedostateczne nawodnienie i przesadne przetłuszczenie, które wpływają jedno na drugie, doprowadzając skórę do tragedii. Dlatego tak ważne jest, by połączyć nawilżanie i działanie przeciw nadmiernej produkcji sebum. Do tego, bardzo często, dochodzi kolejne zło, czyli trądzik, który wymaga trzeciego uderzenia – na zmiany skórne. Jest to trudne i sama czasami nie wiem, w którą stronę mam iść, czy po kosmetyki, czy w stronę księżyca, żeby wyć do niego razem z moim psem, ale da się. Oczywiście, jeśli chodzi o to ostatnie zło wcielone, czyli trądzik, nic Ci nie pomoże, jeśli sama sobie nie pomożesz dietą. Niestety, coś o tym wiem, jedna kawa z mlekiem i dwa tygodnie wyjęte z życia. Natomiast jak już się zdarzy, że jest źle, to trzeba wiedzieć, po jakie działa sięgnąć, by pokonać wroga.

W jakich kosmetykach znaleźć składniki aktywne?

Składniki aktywne kojarzymy głównie ze skoncentrowanymi serami, bo rzeczywiście to one mają tą największą moc sprawczą i są, jak nazwa wskazuje, skoncentrowane na rozwiązanie konkretnego problemu (swoją drogą, jaki świat byłby piękny, gdyby istniało serum wkładające wiedzę do głowy przed sesją, tak nakładasz na siebie serum z zawartością prawa konstytucyjnego i budzisz się rano z piąteczką z egzaminu… marzenie). Wracając do rzeczy realnych – aktualnie składniki aktywne znajdziesz również w innych kosmetykach, w tym:

  • Produktach do mycia twarzy, np. piankach;
  • Peelingach;
  • Tonikach;
  • Kremach.

Na jakie składniki warto więc zwracać uwagę? Zacznę od nawilżających i z góry mówię, a wręcz błagam – nie sprawdzaj, czy jesteś tą jedną na milion, której olej czy inne masło nie zabije… No dobra, może i nie zabije, ale zapcha praktycznie na pewno… Wracając, zwróć uwagę na:

Co do pozostałych składników o działaniu aktywnym, które będą działały na niekorzyść zaburzonej produkcji serum i zmiany trądzikowe, to sugerowałabym skupić się na:


Najlepsze składniki dla cery tłustej

Ciężko wskazać całą listę składników aktywnych dla cery tłustej, ponieważ wymaga ona działania na wielu płaszczyznach i będzie, podobnie jak cera sucha, wymagać stosowania składników aktywnych nawilżających, jak i tych przeciwzapalnych czy ograniczających wydzielanie sebum. Jednak postaram się wskazać największe perełki:

Jak stosować składniki aktywne dla cery tłustej?

Składniki aktywne dla cery tłustej mają przede wszystkim odpowiedzieć na potrzeby tego typu skóry, zaspokajając je. Znając fizjonomię cery tłustej, można wywnioskować, iż działanie to można podzielić na kilka elementów:

  • Nawodnienie skóry;
  • Regulacja wydzielania sebum;
  • Przeciwdziałanie zmianom skórnym np. trądzikowi.

Istotne w doborze pielęgnacji dla cery tłustej jest to, by zbudować taką pielęgnację, która spełni wyżej wymienione założenia, a jednocześnie nie będzie zbyt obciążająca dla naszej skóry. Dlatego ważne jest, by dokładnie czytać składy wybieranych kosmetyków, by każdy konieczny element pielęgnacji wypełniał część potrzeb i pozwolił na ograniczenie ilości produktów do minimum.

 

Jak łączyć składniki aktywne dla cery tłustej?

Dlatego przykładowo – warto wybrać peeling kwasowy np. z kwasem salicylowym, co przyczyni się do oczyszczenia porów. Postawić na tonik silnie nawilżający np. z kwasami PHA, a jako serum dobrać produkt z niacynamidem czy cynkiem. Krem również powinien zawierać składniki aktywne, np. kwas hialuronowy czy mocznik. Oczywiście, nie ma jednego dobrego połączenia, które zapewni idealne efekty, dobór pielęgnacji w większości wypadków, niestety, wiąże się z koniecznością wykorzystania metody prób i błędów. Jednak istotne jest założenie, by pamiętać o tych trzech głównych potrzebach Twojej cery i układać pielęgnację tak, by skumulować w niej składniki, które pomogą odpowiedzieć na wszystkie potrzeby twojej skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl