Promocje

Nowości

Bestsellery

Kwas Hialuronowy 5% - max stężenie Potrójnego Kwasu Hialuronowego Kwas Hialuronowy 5% - max stężenie Potrójnego Kwasu Hialuronowego

Wypełnia zmarszczki, nawilża
Żel o najwyższym, profesjonalnym stężeniu czystego kwasu hialurono-
wego o 3 różnych cząsteczkach

17,90 zł

Tonik z Kwasami PHA 7% - Kwas Laktobionowy i Glukonolakton Tonik z Kwasami  PHA 7% - Kwas Laktobionowy i Glukonolakton

Idealny do każdego rodzaju cery wrażliwej, także z trądzikiem różowatym, która nie toleruje kosmetyków z mocnymi kwasami

17,00 zł

Czysty Kwas Hialuronowy 5% - 30 ml Czysty Kwas Hialuronowy 5% - 30 ml

Żel o najwyższym, profesjonalnym stężeniu czystego kwasu hialuronowego w eleganckiej szklanej butelce ze srebrną pipetą

32,00 zł 35,00 zł
  • promocja

Skoncentrowane Serum Punktowe na Zmarszczki - edycja limitowana Skoncentrowane Serum Punktowe na Zmarszczki - edycja limitowana

Aktywne serum na zmarszczki. Wypełnia zmarszczki mimiczne,  pod oczami oraz bruzdy

48,00 zł
  • nowość

Matrixyl 3000 Matrixyl 3000

Skuteczna i bezpieczna alternatywa dla retinolu: działa przeciwzmarszczkowo, przeciwstarzeniowo i ujędrniająco

28,00 zł
  • nowość

Heksapeptyd Botoks-Like - usuń zmarszczki mimiczne Heksapeptyd Botoks-Like  - usuń zmarszczki mimiczne

Łagodzi mikroskurcze mięśni twarzy, wygładza istniejące zmarszczki mimiczne, chroni przed nowymi

22,00 zł

Kolagen z Elastyną Kolagen z Elastyną

Kolagen głęboko nawilża, zapobiega powstawaniu zmarszczek, działa liftingująco, chroni przed powstawa-
niem rozstępów.

7,80 zł

Adifill Peptide- wypełnij zmarszczki i powiększ biust własnym tłuszczem Adifill Peptide- wypełnij zmarszczki i powiększ biust własnym tłuszczem

Zwiększa ilość podskórnego tłuszczu wypełniając zmarszczki, bruzdy oraz powiększając biust i pośladki

27,00 zł

Strona główna

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas: 608 405 738    lub napisz: info@naturalissa.pl

Genisteina - silne działanie przeciwzmarszczkowe

Aktywne Składniki
9
PLN
Genisteina - silne działanie przeciwzmarszczkowe
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Cena: 9,00 zł
Cena netto: 7,32 złIlość:
szt.
Kod produktu:

GEN-263

Producent:
Naturalissa
  • Opis produktu
  • Opinie o produkcie (0)
  • Dane techniczne

Związek pochodzenia roślinnego z grupy fitoestrogenów w najbardziej  aktywnej biologicznie  postaci aglikonu występującej m.in. w fermentowanej soi.

Dzięki budowie przypominającej naturalny estrogen, genisteina  wykazuje zdolność łączenia się z receptorami estrogenowymi uzupełniając niedobory naturalnych estrogenów w skórze. Genisteina działa więc odmładzająco na skórę dojrzałą  szczególnie w okresie okołomenopauzalnym, spłyca istniejące zmarszczki  i zapobiega powstawaniu nowych, poprawia nawilżenie,  elastyczność oraz jędrność skóry poprzez  stymulację produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Genisteina jest idealnym składnikiem do zabiegów z derma rollerem, ultradźwiękami, mezoterapii bezigłowej

Obok działania przeciwstarzeniowego, genisteina wykazuje także bardzo silne właściwości antyoksydacyjne - silniejsze niż wit. A, C, E, chroni skórę przed niszczącym wpływem promieniowania UV chroniąc przed przedwczesnym fotostarzeniem skóry.

Genisteina jest skutecznym składnikiem w pielęgnacji cery trądzikowej: zmniejsza łojotok, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Składnik wspomaga również walkę z cellulitem oraz hamuje wpływ enzymów powodujących degradacje kolagenu i elastyny. Zmniejsza objawy hirsutyzmu (nadmiernego owłosienia) związanego z zaburzeniami hormonalnymi.


DZIAŁANIE

•    jako fitohormon wywiera korzystny wpływ na skórę kobiet w
      okresie okolomenopauzalnym    wykazuje silne działanie
      przeciwzmarszczkowe

•    chroni kolagen i elastynę przed degradacją

•    stymuluje syntezę kwasu hialuronowego - wzrost nawilżenia i
      napięcia skóry
•    reguluje nadmierne wydzielanie łoju oraz zmniejsza
      rozszerzone pory

•    wspomaga leczenie trądziku ( hamuje wpływ androgenów )

•    jest silnym antyoksydantem ( jako flawonoid działa mocniej
      niż wit. A,C i E)
•    wykazuje działanie ochronne przed promieniowaniem UVB

•    blokuje rumień skóry wywołany różnymi dawkami
      promieniowania

•    nałożona po ekspozycji na promienie UV wykazuje działanie
      ochronno-nawilżające

•    hamuje proces starzenia się skóry m.in. poprzez utrzymanie
      aktywności enzymów antyoksydacyjnych

•    działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz
      przeciwgrzybiczo

•    zabezpiecza przed uszkodzeniem komórki śródbłonka 
      wyściełającego naczynia krwionośne ( wspomaga skórę
      naczynkową)

•    wpływa negatywnie na adipogenezę ( nie dopuszcza do
      przekształcania się komórek zarodkowych i preadipocytów w
      dojrzałe komórki tłuszczowe)
 

Ponadto badania dowodzą ze genisteina podawania doustnie reguluje gospodarkę hormonalną, zapobiega osteoporozie ,obniża poziom cholesterolu oraz wykazuje silne dzialanie przeciwnowotworowe ( np. w przypadku raka sutka)


WSKAZANIA

•    skóra dojrzała - szczególnie w okresie menopauzy

•    wiotka, pozbawiona jędrności skóra twarzy i biustu

•    przed ekspozycją na promieniowanie UV także w solarium

•    cera sucha, szorstka, odwodniona

•    skóra trądzikowa, łojotokowa - wykazująca nadmierną
      odpowiedz na działanie androgenów

•    skóra podrażniona  np. w wyniku inwazyjnych zabiegów
      laserowych, peelingów

•    skóra  dotknięta cellulitem

•    skóra naczyniowa

•    hirsutyzm

•    łysienie androgenowe

 DLA DOCIEKLIWYCH

Genisteina należy do grupy flawonoidów a konkretnie do izoflawonoidów. Związki te charakteryzują się szerokim zakresem aktywności biologicznej i farmakologicznej o dużej skuteczności działania leczniczego bądź kosmetycznego. Genisteina wśród tej grupy zajmuje wyjątkową pozycje jako związek bardzo aktywny biologicznie. Jako naturalny antyoksydant hamuje reakcje utleniania i neutralizuje wolne rodniki- przeważnie nadtlenkowe i wodoronadtlenkowe. Ponadto pobudza różne enzymy antyoksydacyjne np. katalazy, peroksydazy glutationowe, dysmutazy nadtlenkowe oraz reduktazy glutationowe jak również wiąże kationy metali, przyspieszające reakcje utleniania- tym samym w znaczący sposób hamuje zawiązywanie się wolnorodnikowych reakcji łańcuchowych mających destrukcyjny wpływ na komórki.

Ochrona przed UV
Liczne badania wskazują na ochronne działanie genisteiny w przypadku uszkodzenia skóry wywołanego przez promienie UVB oraz hamowanie rozwoju nowotworów skóry, powstających przy udziale promieniowania UV. Długofalowa ekspozycja nawet na bardzo małe dawki UVB powoduje przesuszenie skóry, a genisteina stosowana miejscowo, zarówno przed jak i po ekspozycji znacząco hamuje przerost naskórka z komórkowymi nieprawidłowościami wywoływanymi przez promienie UVB. Podwójnie działanie genisteiny- antyoksydacyjne i ochronne w stosunku do promieni UV znacząco wpływa na zachowanie młodego wyglądu oraz dobrej jakości skóry przez długi czas....

 

Nie bez znaczenia jest również dodatkowe, odmładzające działanie genisteiny, które związanie jest z jej budową przypominającą naturalny estrogen. Z tego powodu genisteina zaliczana jest do fitoestrogenów czyli estrogenów roślinnych. Podobieństwo to wykorzystuje się stosując genisteinę w terapii objawów okołomenopauzalnych, które wynikają z niedoboru estrogenów. W przypadku kobiet, spadek aktywności gruczołów wydzielania wewnętrznego m.in. jajników, które wytwarzają mniej estrogenów mających ogromny wpływ na skórę, jej strukturę chemiczną, właściwości mechaniczne oraz aktywność fizjologiczno-metaboliczną, skutkuje widocznymi zmianami w naskórku i skórze właściwej .  Skóra staje się ścieńczona, mniej elastyczna i wiotka. Jest to skutkiem częściowej degradacji kolagenu jak również rozluźnienia jego splotów. Ponadto nie należy zapominać i o tym, że z wiekiem zmniejsza się ilość oraz  gęstość kolagenu- średnio o 2% rocznie.

 

Miejscowe podawanie genisteiny, która łatwo wchłania się przez skórę działając szybko i efektywne daje dobre wyniki, przy czym nie zachodzi obawa jej przedawkowania gdyż wykazuje działanie o wiele słabsze niż estrogeny. Skóra poddana miejscowemu działaniu genisteiny odzyskuje gęstość, sprężystość, elastyczność i jednolity koloryt. Zmniejszeniu ulegają  zmarszczki a naczynia krwionośne stają się  mniej podatne na uszkodzenia, tak więc poprawia się wygląd skóry naczynkowej. Dodatkowo genisteina wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, dzięki czemu wzmocnieniu ulegają funkcje ochronne skóry.

 

Podobieństwo genisteiny do płciowych hormonów steroidowych powoduje, że łatwo wiąże się  z receptorami estrogenów a także androgenów hamując aktywność biologiczną hormonów męskich – głownie testosteronu i dihydrotestosteronu. Jak wiemy wydzielanie łoju stymulują androgeny a hamują estrogeny tak wiec genisteina ma znaczący wpływ na zmniejszenie wytwarzania łoju i  występowania zmian trądzikowych.

 

Stwierdzono również oddziaływanie fitoestrogenów na strukturę chemiczną krwi i naczyń krwionośnych. Genisteina hamuje namnażanie się niektórych komórek nowotworowych oraz wywołuje w nich proces obumierania. Wpływa również na  osłabienie procesów zapalnych, działa antyalergiczne, przeciwgrzybiczo  oraz hamuje rozwój niektórych wirusów. Udowodniono, ze genisteina hamuje aktywność enzymu: beta- galaktozydazy u bakterii z rodzaju Streptomyces, co sprawia, ze bakterie nie mogą skutecznie bronić się przed działaniem antybiotyków. Ponadto genisteina hamuje wzrost/namnażanie się  gronkowców (m.in. gronkowca złocistego) podejrzewanych o wywoływanie różnych zakażeń bakteryjnych do których zalicza się m.in. : zapalenie mieszków włosowych, figówkę oraz  czyraka.

 

Genisteina jest także znana ze swoich właściwości hamujących kinazę tyrozynową. W skórze, kinazy biorą udział w przekazywaniu sygnałów, które prowadzą  do uwolnienia enzymów degradujących kolagen i elastynę. Genisteina może blokować tę ścieżkę sygnałową i w ten sposób chronić kolagen i elastynę przed degradacją. Utrzymanie zaś kolagenu i elastyny w jak najlepszym stanie  przyczynia się do wzmocnienia skóry.

 

Badania wykazały również, że genisteina może wpływać na adipogenezę , która jest wieloetapowym procesem prowadzącym do przekształcania się pierwotnych komórek zarodkowych i preadipocytów w dojrzałe komórki tłuszczowe. Rodzimy się z pulą około 30 mln komórek tłuszczowych, których zadaniem jest gromadzenie triglicerydów. Genisteina  zmniejsza namnażanie się preadipocytów, dzięki czemu mniejsza ich ilość przekształci się w apipocyty czyli dojrzale komórki tłuszczowe. Dotychczas hołdowano teorii ,iż liczba adipocytów w ciągu całego życia jest jednakowa- obecnie przyjmuje się, ze mogą tworzyć się zupełnie nowe komórki tłuszczowe,  a pierwotne mogą zwiększać ilość magazynowanego tłuszczu. Genisteina oprócz blokowania namnażania się komórek również hamuje adipogenezę  - odkładanie się tłuszczu, jak również wpływa na lipolizę czyli likwidację tkanki tłuszczowej.

Piśmiennictwo
1.Czytelnia Medyczna: bioaktywny izoflawon genisteina-perspektywy zastosowań medycznych
2. Czytelnia Medyczna: Aktywność biologiczna izoflawonoidów i ich znaczenie terapeutyczne i kosmetyczne
3.Dermatologia estetyczna: Fotoochronny wpływ izoflawonu genisteiny na skóre
4. Jurkowska Sławomira: Surowce kosmetyczne
5. Rayalam S,Della-Fera.M-A,Baile C.:Phytochemicals and regulation of the adipocyte life


Opinie o produkcie (0)

Dane techniczne

Skład INCI Genistein
Ciężar właściwy/nasypowy 0,45 g/ml
Zalecane stężenie 0,1 – 1%
Właściwości fizyczne kremowy proszek
. bez zapachu
. rozpuszczalny: w mieszaninie PEG 400 i alkoholu etylowego (2%)
Przechowywanie lodówce w temp. 4-6 C
Zalecenia techniczne genisteina zachowuje stabilność w zakresie pH 6,5-7,2 przez okres 30 dni, obniżenie lub podwyższenie pH powoduje destabilizację składnika w ciągu 72 godzin

Newsletter

Przed podaniem adresu zapoznaj się z Polityką Prywatności
Sklep jest w trybie podglądu
Copyright Naturalissa 2014
Sklep internetowy Shoper.pl
Naturalissa surowce i półprodukty kosmetyczne
Sklep internetowy Shoper.pl