fx-phone
 
Masz Pytania? Napisz do nas: info@naturalissa.pl                                 
 
 

 

Genisteina - silne działanie przeciwzmarszczkowe

Dostępność: oczekujemy na dostawę
Cena: 10,00 zł 10.00
Cena netto: 8,13 zł

ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 2.8095
Producent: Naturalissa
Kod produktu: GEN-263

Opis

 

Szukasz sposobu na odmłodzenie skóry? Chcesz poprawić jej jędrność i elastyczność? Z pomocą przyjdzie Ci Genisteina. Dzięki budowie przypominającej naturalny estrogen, Genisteina  wykazuje zdolność łączenia się z receptorami dla tych hormonów, uzupełniając niedobory naturalnych estrogenów w skórze.

Genisteina działa odmładzająco na skórę dojrzałą,  szczególnie w okresie okołomenopauzalnym, spłyca istniejące zmarszczki  i zapobiega powstawaniu nowych, poprawia nawilżenie, elastyczność oraz jędrność skóry poprzez  stymulację produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Jest to związek pochodzenia roślinnego z grupy fitoestrogenów w najbardziej  aktywnej biologicznie  postaci aglikonu występującej m.in. w fermentowanej soi. 

 

Jak działa Genisteina?

 • Silnie przeciwzmarszczkowo;
 • Stymulująco na syntezę kwasu hialuronowego;
 • Nawilżająco;
 • Ujędrniająco;
 • Regulująco na wydzielanie łoju;
 • Zmniejsza pory;
 • Antyoksydacyjnie;
 • Przeciwtrądzikowo;
 • Ochronnie przed promieniowaniem UVB;
 • Przeciwdziała powstawaniu rumieni, wywołanych promieniowaniem;
 • Kojąco;
 • Przeciwzapalnie;
 • Hamuje proces starzenia się skóry;
 • Przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczno;
 • Wspomaga skórę naczyniową;
 • Wpływa negatywnie na adipogenezę.

 

Do jakiego typu cery jest dobra Genisteina?

 • Skóra dojrzała - szczególnie w okresie menopauzy;
 • Skóra wiotka, pozbawiona jędrności skóra twarzy i biustu;
 • Skora wystawiona na szkodliwe działanie promieniowania UV;
 • Cera sucha, szorstka, odwodniona;
 • Skóra trądzikowa, łojotokowa;
 • Skóra podrażniona  (np. w wyniku inwazyjnych zabiegów laserowych, peelingów);
 • Skóra  dotknięta cellulitem;
 • Skóra naczyniowa;
 • Skóra nadmiernie owłosiona (hirsutyzm);
 • Owłosiona skóra ciała dotknięta łysieniem androgenowym.

Jak wykorzystać Genisteinę?

 • Jako dodatek do zabiegów z derma rollerem, ultradźwiękami, mezoterapii bezigłowej;
 • Do walki z cellulitem;
 • Do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej;
 • Podawana doustnie reguluje gospodarkę hormonalną, zapobiega osteoporozie, obniża poziom cholesterolu oraz wykazuje silne działanie przeciwnowotworowe (np. w przypadku raka sutka);
 • Jako składnik ujędrniający;
 • Jako składnik walczący z nadmiernym owłosieniem.

 

Jakie kosmetyki można zrobić z Genisteiną ?

 • Jako dodatek do mleczka i balsamów;
 • Jako dodatek do gotowego kremu na dzień (dodać kilka kropli preparatu do kremu i wmieszać).

 

 

 


 

DLA DOCIEKLIWYCH

Genisteina należy do grupy flawonoidów a konkretnie do izoflawonoidów. Związki te charakteryzują się szerokim zakresem aktywności biologicznej i farmakologicznej o dużej skuteczności działania leczniczego bądź kosmetycznego. Genisteina wśród tej grupy zajmuje wyjątkową pozycje jako związek bardzo aktywny biologicznie. Jako naturalny antyoksydant hamuje reakcje utleniania i neutralizuje wolne rodniki- przeważnie nadtlenkowe i wodoronadtlenkowe. Ponadto pobudza różne enzymy antyoksydacyjne np. katalazy, peroksydazy glutationowe, dysmutazy nadtlenkowe oraz reduktazy glutationowe jak również wiąże kationy metali, przyspieszające reakcje utleniania- tym samym w znaczący sposób hamuje zawiązywanie się wolnorodnikowych reakcji łańcuchowych mających destrukcyjny wpływ na komórki.

Ochrona przed UV
Liczne badania wskazują na ochronne działanie genisteiny w przypadku uszkodzenia skóry wywołanego przez promienie UVB oraz hamowanie rozwoju nowotworów skóry, powstających przy udziale promieniowania UV. Długofalowa ekspozycja nawet na bardzo małe dawki UVB powoduje przesuszenie skóry, a genisteina stosowana miejscowo, zarówno przed jak i po ekspozycji znacząco hamuje przerost naskórka z komórkowymi nieprawidłowościami wywoływanymi przez promienie UVB. Podwójnie działanie genisteiny- antyoksydacyjne i ochronne w stosunku do promieni UV znacząco wpływa na zachowanie młodego wyglądu oraz dobrej jakości skóry przez długi czas....

 

Nie bez znaczenia jest również dodatkowe, odmładzające działanie genisteiny, które związanie jest z jej budową przypominającą naturalny estrogen. Z tego powodu genisteina zaliczana jest do fitoestrogenów czyli estrogenów roślinnych. Podobieństwo to wykorzystuje się stosując genisteinę w terapii objawów okołomenopauzalnych, które wynikają z niedoboru estrogenów. W przypadku kobiet, spadek aktywności gruczołów wydzielania wewnętrznego m.in. jajników, które wytwarzają mniej estrogenów mających ogromny wpływ na skórę, jej strukturę chemiczną, właściwości mechaniczne oraz aktywność fizjologiczno-metaboliczną, skutkuje widocznymi zmianami w naskórku i skórze właściwej .  Skóra staje się ścieńczona, mniej elastyczna i wiotka. Jest to skutkiem częściowej degradacji kolagenu jak również rozluźnienia jego splotów. Ponadto nie należy zapominać i o tym, że z wiekiem zmniejsza się ilość oraz  gęstość kolagenu- średnio o 2% rocznie.

 

Miejscowe podawanie genisteiny, która łatwo wchłania się przez skórę działając szybko i efektywne daje dobre wyniki, przy czym nie zachodzi obawa jej przedawkowania gdyż wykazuje działanie o wiele słabsze niż estrogeny. Skóra poddana miejscowemu działaniu genisteiny odzyskuje gęstość, sprężystość, elastyczność i jednolity koloryt. Zmniejszeniu ulegają  zmarszczki a naczynia krwionośne stają się  mniej podatne na uszkodzenia, tak więc poprawia się wygląd skóry naczynkowej. Dodatkowo genisteina wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, dzięki czemu wzmocnieniu ulegają funkcje ochronne skóry.

 

Podobieństwo genisteiny do płciowych hormonów steroidowych powoduje, że łatwo wiąże się  z receptorami estrogenów a także androgenów hamując aktywność biologiczną hormonów męskich – głownie testosteronu i dihydrotestosteronu. Jak wiemy wydzielanie łoju stymulują androgeny a hamują estrogeny tak wiec genisteina ma znaczący wpływ na zmniejszenie wytwarzania łoju i  występowania zmian trądzikowych.

 

Stwierdzono również oddziaływanie fitoestrogenów na strukturę chemiczną krwi i naczyń krwionośnych. Genisteina hamuje namnażanie się niektórych komórek nowotworowych oraz wywołuje w nich proces obumierania. Wpływa również na  osłabienie procesów zapalnych, działa antyalergiczne, przeciwgrzybiczo  oraz hamuje rozwój niektórych wirusów. Udowodniono, ze genisteina hamuje aktywność enzymu: beta- galaktozydazy u bakterii z rodzaju Streptomyces, co sprawia, ze bakterie nie mogą skutecznie bronić się przed działaniem antybiotyków. Ponadto genisteina hamuje wzrost/namnażanie się  gronkowców (m.in. gronkowca złocistego) podejrzewanych o wywoływanie różnych zakażeń bakteryjnych do których zalicza się m.in. : zapalenie mieszków włosowych, figówkę oraz  czyraka.

 

Genisteina jest także znana ze swoich właściwości hamujących kinazę tyrozynową. W skórze, kinazy biorą udział w przekazywaniu sygnałów, które prowadzą  do uwolnienia enzymów degradujących kolagen i elastynę. Genisteina może blokować tę ścieżkę sygnałową i w ten sposób chronić kolagen i elastynę przed degradacją. Utrzymanie zaś kolagenu i elastyny w jak najlepszym stanie  przyczynia się do wzmocnienia skóry.

 

Badania wykazały również, że genisteina może wpływać na adipogenezę , która jest wieloetapowym procesem prowadzącym do przekształcania się pierwotnych komórek zarodkowych i preadipocytów w dojrzałe komórki tłuszczowe. Rodzimy się z pulą około 30 mln komórek tłuszczowych, których zadaniem jest gromadzenie triglicerydów. Genisteina  zmniejsza namnażanie się preadipocytów, dzięki czemu mniejsza ich ilość przekształci się w apipocyty czyli dojrzale komórki tłuszczowe. Dotychczas hołdowano teorii ,iż liczba adipocytów w ciągu całego życia jest jednakowa- obecnie przyjmuje się, ze mogą tworzyć się zupełnie nowe komórki tłuszczowe,  a pierwotne mogą zwiększać ilość magazynowanego tłuszczu. Genisteina oprócz blokowania namnażania się komórek również hamuje adipogenezę  - odkładanie się tłuszczu, jak również wpływa na lipolizę czyli likwidację tkanki tłuszczowej.

Piśmiennictwo
1.Czytelnia Medyczna: bioaktywny izoflawon genisteina-perspektywy zastosowań medycznych
2. Czytelnia Medyczna: Aktywność biologiczna izoflawonoidów i ich znaczenie terapeutyczne i kosmetyczne
3.Dermatologia estetyczna: Fotoochronny wpływ izoflawonu genisteiny na skóre
4. Jurkowska Sławomira: Surowce kosmetyczne
5. Rayalam S,Della-Fera.M-A,Baile C.:Phytochemicals and regulation of the adipocyte life

 

Dane techniczne

Skład INCI Genistein
Ciężar właściwy/nasypowy 0,45 g/ml
Zalecane stężenie 0,1 – 1%
Właściwości fizyczne kremowy proszek
. bez zapachu
. rozpuszczalny: w mieszaninie PEG 400 i alkoholu etylowego (2%)
Przechowywanie lodówce w temp. 4-6 C
Zalecenia techniczne genisteina zachowuje stabilność w zakresie pH 6,5-7,2 przez okres 30 dni, obniżenie lub podwyższenie pH powoduje destabilizację składnika w ciągu 72 godzin

Opinie o produkcie (0)

                                                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                     

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl